fbpx

„MGM BIZNES ” Sp. z o.o.
ul. Wróblewskiego 19a, 93-578 Łódź

e-mail: kontakt@glinianyzdroj.pl

tel. 508 196 492

Konto do wpłat:

Bank ING: 02 1050 1461 1000 0090 8015 9511

Gliniany Zdrój

Naczynia gliniane marki Gliniany Zdrój to najwyższej jakości wyroby gliniane wytwarzane w Polsce przez rzemieślników z kilkupokoleniową tradycją garncarską.
Produkowane są z przebadanej gliny, pozyskiwanej z czystego regionu Podlasia.

Naczynia marki Gliniany Zdrój nie są niczym impregnowane ani szkliwione, dzięki czemu wykazują cały szereg prozdrowotnych właściwości, niedostępnych naczyniom wykonanym z innych materiałów.

Naczynia marki Gliniany Zdrój działają podobnie jak węglowe filtry, oczyszczając wodę ze szkodliwych substancji, nadając jej jednocześnie walorów prozdrowotnych, przede wszystkim obniżają jej potencjał ORP czyli tzw. redoks. Parametr ten oznacza antyoksydacyjny potencjał wody. Woda wodociągowa oraz większość wód butelkowanych posiada wysoki redoks – powyżej 200 mV. Woda taka nie jest w stanie neutralizować wolnych rodników odpowiedzialnych m.in. za szybkie starzenie się organizmu i rozwój stanów zapalnych powodujących poważne choroby. Naczynia gliniane marki Gliniany Zdrój obniżają potencjał ORP redoks wody aż o około 200 mV, dzięki czemu woda w nich przechowywana nabiera silnych właściwości antyoksydacyjnych podobnie jak najlepsze wody uzdrowiskowe oraz te z miejsc słynących z uzdrowień, jak sanktuarium Lourdes we Francji.

Nasze produkty

Loading...

O naczyniach z gliny ...

Naczynia gliniane używane były przez ludzkość od tysiącleci. Nie bez powodu – to najzdrowsze naczynia, jakie można sobie wyobrazić, dlatego przechowywana w nich woda, wino, oleje, inne płyny oraz żywność nabierają zdrowotnych mocy.

Glina oraz wyroby z niej wypalane, ze względu na swoją porowatą strukturę, są doskonałymi pochłaniaczami wszelkich mikrobów i toksyn – podobnie jak węgiel leczniczy. Docenili to duńscy naukowcy, którzy skonstruowali systemy filtrujące i uzdatniające wodę, wykorzystując w tym celu glinę.

Dzięki swojej porowatej strukturze nieimpregnowane i nieszkliwione naczynia na wodę posiadają zdolność oczyszczania wody z mikroplasktiku będącego konsekwencją przechowywania wody w plastikowych butelkach.

Do dziś ludzie w wielu miejscach na świecie, zanim zaczerpną wody do picia ze źródła, najpierw mącą ją, po to, aby nasycić ją oczyszczającymi glinkami, które zabezpieczą ich przez zatruciem ewentualnymi zanieczyszczeniami. Czysta glina była również przez tysiące lat wykorzystywana na wojennych frontach do szybkiego leczenia ran i zabezpieczania ich przed zakażeniem bakteryjnym.

Porowata struktura glinianych naczyń powoduje bezustanną filtrację i oczyszczanie znajdujących się w nich płynów. Zanieczyszczenia zostają uwięzione w glinianych porach. Woda lub inne płyny przechowywane w glinianych naczyniach nabierają głębszego smaku, są przyjemnie schłodzone – nawet w największe upały – i o wiele lepiej zaspokajają pragnienie niż napoje przechowywane w naczyniu z jakiegokolwiek innego materiału.

Według starożytnych mędrców gliniane naczynia łączą w sobie wszystkie żywioły: ziemię, powietrze, ogień i wodę, dzięki czemu nadają przechowywanym w nich produktom wyjątkową energię. I rzeczywiście, żywność w nich przechowywana ma o wiele lepszy smak i dłużej pozostaje świeża.

Glina wpływa również pozytywnie na odczyn pH płynów w niej przechowywanych. Alkalizuje je powodując, że ich pH staje się przyjazny naszemu organizmowi – potrafi zmniejszyć kwasowość nawet tak kwaśnym produktom jak sok z kiszonej kapusty czy ocet jabłkowy. Gliniane naczynia powodują także, iż woda w nich przechowywana strukturalizuje się dzięki  potencjałowi elektromagnetycznemu Ziemi, której glina jest permanentną częścią.

Aby gliniane naczynie spełniło swoją prozdrowotną rolę, musi być wypalone z czystej, wolnej od metali ciężkich czerwonej gliny. Nie może być szkliwione, ponieważ do produkcji szkliwa wykorzystuje się minerały takie jak kobalt czy ołów. Nie może być także impregnowane żadną substancją. Zdrowe naczynie z gliny musi się „pocić”, kiedy jest w nim woda. Tylko wówczas mamy pewność, że zachodzą procesy oczyszczania i strukturalizacji. W naczyniach glinianych pokrytych szkliwem lub impregnatem procesy takie już nie zachodzą.

Zalety naczyń glinianych marki Gliniany Zdrój:

  • oczyszczają wodę z chorobotwórczych mikroorganizmów oraz toksyn,

  • wychwytują szkodliwe cząsteczki mikroplastiku,

  • uwalniają wodę od metali ciężkich,

  • mikrocząsteczki gliny przenikające do wody łagodzą stany zapalne na całej długości przewodu pokarmowego,

  • oczyszczają wodę przechowywaną w plastikowych butelkach z mikrocząsteczek plastiku,

  • strukturalizują wodę do jej pierwotnej, zdrowej struktury,

  • energetyzują ją energią Ziemi,

  • normalizują ich odczyn kwasowo-zasadowy, przyczyniając się do odkwaszania organizmu,

  • nadają jej lepszy smak,

  • schładzają ją podczas upalnych dni,

  • przedłużają świeżość przechowywanych w nich płynów i produktów spożywczych.

Gliniany Zdrój oferuje Państwu naczynia gliniane z czystych, przebadanych glin, pozyskiwanych na polskim Podlasiu. Wypalane są przez naszych rodzimych garncarzy, którzy zajmują się tym rzemiosłem od stuleci.

Naczynia marki Gliniany Zdrój są wytworzone z czystej gliny, bez jakichkolwiek domieszek impregnatów. Nie są również szkliwione, dzięki czemu zachowują wszystkie prozdrowotne właściwości gliny, z której zostały ulepione.

Naczynia marki Gliniany Zdrój to wyrób polski, z polskiej przebadanej gliny. Należy wystrzegać się naczyń chińskich i indyjskich, które wykonane są z wykorzystaniem tanich, skażonych metalami ciężkimi surowców, przez co nadają się co najwyżej na doniczki (a i to nie zawsze).

Naczynia marki Gliniany Zdrój służą do przechowywania i uzdatniania w nich wody, ale również innych produktów spożywczych, takich jak wino, oliwy, soki, mleko, kiszonki itp.

Sposób użycia i konserwacja:

Nieszkliwione naczynia gliniane należy przed pierwszym użyciem wypłukać ciepłą wodą z dodatkiem łyżki soli kłodawskiej. Procedurę taką należy powtarzać co kilka dni. Warto też, o ile to możliwe, suszyć naczynia, eksponując je na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Najlepiej spożywać wodę (lub inne płyny) po min. 8 godzinach od momentu wlania ich do naczynia.

Nie wolno do mycia naczyń glinianych marki Gliniany Zdrój stosować żadnych detergentów!

Zmiana barwy i powstawanie osadów na wewnętrznych ściankach naczyń są procesami naturalnymi.

Tak zwane „pocenie się” naczyń glinianych wypełnionych wodą lub innym płynem jest całkowicie naturalne i pożądane, i świadczy o zachodzących w naczyniu procesach filtracyjnych. Dlatego też nieimpregnowane naczynia gliniane należy po napełnieniu wodą postawić na dołączonych impregnowanych podstawkach lub talerzykach.